Krūtų implantų pasirinkimas – penki dalykai, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį

Estijos rinkoje yra naudojami įvairių gamintojų, skirtingos kokybės ir savybių implantai. Tai reiškia, kad dažnai moterys nežino savo galimybių – kyla klausimas, kuo remiantis rinktis implantus.    Jeigu galvojate apie krūtų implantus, čia rasite penkis svarbiausius dalykus, į kuriuos turėtų atkreipti dėmesį kiekviena implantus besirenkanti moteris.

1. Paviršius

Svarbiausia implanto dalis yra jo apvalkalas, nes jis tiesiogiai liečiasi su krūtinės audiniais. Labai svarbu atkreipti dėmesį į paviršiaus apdirbimo technologiją, nes netinkamai pasirinkus gali kilti komplikacijų. Pavyzdžiui, anksčiau gaminami implantai su agresyviu šiurkščiu paviršiumi sukeldavo įvairių šalutinių poveikių (kapsulės reakciją, dvigubą kapsulę, implantai sutrūkdavo).

Per paskutiniuosius metus atsirado naujų technologijų – rinkoje pasirodė krūtų implantai su naujovišku paviršiumi. Nanotechnologijos pagrindu pagaminti lygesnio paviršiaus implantai šiuo metu yra priimtiniausi kūnui ir yra natūraliausias krūtų didinimo būdas. (Moksliniai tyrimai 1, 2).

2. Elastingumas

Implantų apvalkalo elastingumas ir užpildo gelio fizikinės savybės yra tiesiogiai susijusios su randų dydžiu. Kuo elastingesnis implantas, tuo mažesnė anga, per kurią chirurgas jį įterpia į kūną. Itin elastingi implantai suteikia chirurgui galimybę įterpti implantą per mažiausią įmanomą pjūvį, o atliekant operaciją su ne tokiais elastingais implantais, pjūvis būna ilgesnis, kad įterpiamas implantas neprarastų formos.

3. Gamintojas

Implantų patikimumą rodo ne tik žymus prekės ženklas, bet ir gamintojas bei gamybos procesas. Jeigu gamintojas ir prekės ženklas yra skirtingi, kyla klausimas, kas yra atsakingas kilus problemoms. Gamybos procesas turi būti skaidrus, o gamybos padalinyje turi būti atliekama visiška implantuojamų gaminių patikra. Reikia dėmesį atkreipti ir į tai, ar gamybos padalinys atitinka Amerikos medicinos kontrolės organo FDA reikalavimus ir ar FDA jį tikrino.

4. Garantija

Renkantis krūtų implantus, yra svarbu pasitikrinti, ar gamintojas atsako už galimas komplikacijas ir kokia apimtimi jis yra pasiruošęs atsakyti.   Pasaulyje yra tik vienas implantų gamintojas, kuris be įprastos garantijos siūlo ir platesnę draudimo programą, kuri prireikus atlygina pakartotinės operacijos išlaidas. Tokį viską apimantį draudimo paketą siūlo JAV draudimo bendrovė CNA.  Minėta garantijos programa yra ženklas, kad šie implantai yra siejami su labai mažu rizikos faktoriumi.

5. Svoris

Paskutiniųjų metų tendencija yra mažesni implantai. Norint turėti didesnės apimties krūtinę, implantus galima sėkmingai derinti su savo riebalų implantavimu. Rinkoje pasirodė taip vadinami lengvieji implantai, tačiau jų privalumas atsiskleidžia tik renkantis netradiciškai didelius implantus. Be to, reikia pastebėti, kad sumažinus implantų svorį, nukentėjo jų fizikinės savybės – elastingumas ir tamprumas.

Moksliniai tyrimai:

1. Motiva Implant Matrix® Silicone Breast Implants Product Performance Qualification Summary. Establishments Labs S.A., Jan 2014.

2. LNE –  Laboratoire National de Métrologie et d’Eessais, Trappes. France: Mechanical characterization of Motiva Implant Matrix® Silicone Breast Implants Test Report – file L050836- 28-05-2010.