Kaip implanto paviršius įtakoja saugumą?

Tradiciškai implanto apvalkalas būna lygus arba šiurkštus. Šiurkščių paviršių privalumas – gebėjimas geriau prisitvirtinti, todėl implantas geriau laikosi vietoje. Tuo pačiu šiurkštūs paviršiai turi įvairių problemų.

Šiurkščių paviršių problemos

Kiekvieną kartą, kai implantas įvedamas į kūną, jis susiliečia su odos išoriniu paviršiumi. Kad ir kaip kruopščiai chirurgas nuvalytų aplinką, visada lieka pavojus, kad ant odos ir ore gali būti bakterijų ir svetimų dalelių. Šiurkštaus paviršiaus implantas tokias daleles lengviau pritraukia prie savęs ir gali kartu su savimi įnešti į kūną.

Taip pat tradiciškai paviršiaus šiurkštinimui naudojama druska arba cukrus. Kadangi paviršiai apdorojami svetima medžiaga, ant implanto paviršiaus svetimų dalelių gali atsirasti jau apdorojimo proceso metu. Toks bakterijų ir svetimų dalelių patekimas į kūną siejamas tiek su kapsulės, dvigubos kapsulės, infekcijų bei seromos galimu atsiradimu.

Kodėl teikti pirmenybę nanotechnologiniam apdorojimui? 

Nanotechnologinis apdorojimas pašalina abi aukščiau minėtas problemas. Šis apdorojimo būdas reiškia, kad nenaudojant svetimų medžiagų, geresniam prisitvirtinimui sukuriamas lengvai šiurkštus implanto paviršius, bet jo vientisumas kontroliuojamas.

Nanotechnologinio apdorojimo atveju apskaičiuoti optimalūs porų pločiai ir gyliai, kad ne tik gerai prisitvirtintų prie audinių, bet ir toliau būtų pakankamai lygūs, kad nepritrauktų ore ar odos paviršiuje esančių dalelių. „Motiva NanoSurface“ leidžia sukurti paviršiaus sluoksnį, kuriame yra 8 000 16 mikronų gylio porų viename cm2. Tuo pačiu nenaudojant cukraus, o naudojant pašiurkštintas formas.

Nanotechnologinio paviršiaus implanto privalumas yra ir mažesnė trintis įvedant, o tai sumažina implanto suirimo pavojų. Tai savo ruožtu reiškia, kad chirurgui reikia daryti mažesnį pjūvį, o pacientui lieka trumpesni randai.